MENU

Okolí

Kolonáda

 Kolonáda propojuje všechny důležité pěší turistické trasy v Lednici. Propojuje pěší trasu ulice Slovácká směřující k centru obce a zámeckému parku, dále trasu k lázeňským domům, a na konci kolonády za amfiteátrem je to pěší a cyklotrasa k nedalekému Mlýnskému rybníku a Apollonovu chrámu. Celá stavba kolonády vyhrála ocenění Stavba Jihomoravského kraje za rok 2014.Kolonáda je vybavená vodními prvky a informačním centrem a rozhlednou.Na kolonádě jsou pořádány různé kulturní akce pro zpestření pobytu v Lázních Lednice (Letní kino, koncerty, divadla, taneční vystoupení…).

 

 

 

 

Lázně

Lázeňský dům Perla je moderní rehabilitační zařízení v těsné blízkosti zámecké zahrady poskytuje komplexní léčebné a rehabilitační služby, využívající účinků přírodní jodobromové minerální vody, která blahodárně působí na pohybový a oběhový systém, na neurologické nemoci, ale i na gynekologické potíže a stavy po popáleninách.

Janův hrad

Janův hrad, zvaný Janohrad, je umělá zřícenina středověkého hradu na okraji Lednicko-valtického areálu. Nechal jej zde podle dobové módy romantismu již v roce 1801 postavit kníže Jan Lichtenštejnský. Jako jeden z mála umělých hradů té doby byl Janohrad naprojektován jako obyvatelný a sloužil jako lovecký zámeček a myslivna, kde se panstvo shromažďovalo v době honů a pořádalo bohaté hostiny. Hrad ze tří stran obtéká Stará Dyje.

Zámek Lednice

 Zámek patří k nejnavštěvovanějším památkám v naší republice. Novogotická přestavba v 19. století z něj vytvořila romantické sídlo obklopené jedním z největších evropských parků (téměř 200 ha), ve kterém návštěvník najde palmový skleník, benátskou kašnu, římský akvadukt, čínský pavilon, minaret a umělou zříceninu Janův hrad. Díky unikátnímu propojení stavebních památek s okolní člověkem formovanou přírodou byl v roce 1996 celý lednicko-valtický areál zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO.

Zámecký park

Po návštěvě zámku a skleníku vyrazit od Maurské vodárny koňským povozem kolem Loveckého zámečku k Janohradu. Cesta je dlouhá cca 3 km a trvá asi 25 minut. Po návštěvě Janohradu plout lodí k Minaretu. Plavba je dlouhá cca 4 km a trvá asi 30 minut. Po návštěvě Minaretu se pak můžete vrátit pěšky cca 1,8 km k zámku, nebo můžete i na zpáteční cestě využít lodičku nebo koňský povoz. Všechny tyto služby doporučujeme objednat přímo u jejich provozovatelů.

Tři Grácie

Tři Grácie (také Chrám Tří Grácií) je kryté sloupořadí v Lednicko-valtickém areálu, před kterým stojí sousoší, pro které se vžil název Tři Grácie. Letohrádek z první čtvrtiny 19. století stojí v katastrálním území Charvátská Nová Ves na jižním břehu Prostředního rybníka. Je chráněn jako kulturní památka České republiky.[1]

Rybniční zámeček

Rybniční zámeček (nebo také německy JägerhausJagdschloß am Teiche nebo Teichsalett) je zámek v Lednicko-valtickém areálu klasicistního stylu. Budova s jednoduchým obdélníkovým půdorysem je situována na severním svahu Prostředního rybníka u obce Lednice. Zámeček je chráněn jako kulturní památka České republiky.[1]

Kaple sv. Huberta

Kaple svatého Huberta v novogotickém slohu je nejmladší z drobných staveb v Lednicko-valtickém areálu. Kaple je chráněna jako kulturní památka České republiky.[1]

Kontakt

Penzion Harmonie

Slovácká 735 (dříve 392)
Lednice na Moravě, 69144
tel.: +420 519 326 039
e-mail: harmonielednice@seznam.cz
www.harmonielednice.cz
Upřednostňujeme kontakt na
e-mailovou adresu.

IČ: 05781728
DIČ: CZ05781728
Jsme plátci DPH
BÚ: 2901158621/2010 (ČR)
BÚ: 2901158621/8330 (SR)

Vila Zuberec - doporučujeme ubytování na Slovensku v Západních Tatrách